مشاوره رایگان- 09913498412

طراحی سایت واپلیکیشن گروه نرم افزاری باران
با بیش از 15 سال سابقه طراحی حرفه ای سایت و بیش از 200 نمونه اپ موبایل

طراحی سایت و ساخت نرم افزارتان را به ما بسپارید

اهميت گرافيک در طراحي وب سايت

تاریخ : 1400-1-8 10:08:54تاثير گرافيک وب سايت در جذب مخاطب چقدر است؟گرافيک وب سايت يکي از اصلي ترين قسمت هايي است که حين طراحي وب سايت بايد مد نظر قرار بدهيم. در موفقيت آميز شدن طراحي سايت فاکتورهاي بسيار زيادي دخيل هستند که به عنوان نمونه‌اي از آن‌ها مي‌توان به گرافيک خوب اشاره کرد. اما چرا تاثير گرافيک وب سايت تا اين اندازه زياد بوده و ماهيت پروژه را تغيير مي‌دهد؟در تاثير زياد ويژگي هاي ظاهري و بصري هيچ شکي نيست. انسان همواره به سمت زيبايي ها جذب مي‌شود و حتي در دنياي مجازي و طراحي سايت نيز نمي‌توان استثنا قائل شد. در طراحي سايت امروز گرافيک اهميت فوق العاده‌اي پيدا کرده و در بيشتر پروژه‌ ها به همين دليل بيشترين زمان صرف آن مي‌شود.گرافيک در طراحي وب سايت:


در طراحي وب سايت مي توان قسمت گرافيکيطراحي وب سايت را به دست طراحان گرافيست حرفه اي سپرد ، البته بايد بين طراح وب سايت و طراح قالب وب سايت و گرافيست تعامل خوب و کاملي برقرار نمود تا بتوانيم طراحي وب سايت کامل و زيبايي داشته باشيم.


يک طراح گرافيست بايد با چيدمان صفحه هاي طراحي وب سايت آشنايي داشته باشد تا بتواند قالب خوب و بهينه ايي براي طراحي وب سايت اماده نمايند.


ابزار هايي که يک گرافيست و يک طراح وب سايتبايد با آنها براي طراحي وب سايت آشنايي داشته باشد، دو نرم افزار مهم مي باشد، يکي فوتوشاپ و ديگري کرل.


يک طراح وب سايت با آشنايي در حد متوسط با اين نرم افزار ها و آشنايي با پسوند هاي عکس هاي، مخصوصا پسوند گيف ( GIF ) ، مي تواند مراحل طراحي گرافيکي سايت خود را جلو ببرد.


البته مهم تر از اين مسائل آشنايي با چيدمان مناسب و قرار دادن مطالب در قسمت هاي مختلف صفحه مي باشد.


گرافيک وب، نحوه و ترکيب استفاده از رنگ ها، چيدمان عناصر تصويري در سايت، نوع و سايز قلم ها، رنگ قلم ها، نمايش تصاوير و در کل موضوعاتي از اين دست را شامل ميشود. برخي هم گرافيک وب را منحصر به طراحي لوگو و بنرهاي تبليغاتي در سايت مي دانند که از نظر ما اين ها بخش ناچيزي از گرافيک وب است و در دل آن جاي دارد.


امروزه داشتن يک سايت مانند تلفن، فکس و سيستم پيامگير تلفن براي کسب و کار لازم است. وجود طراحي وب سايت باعث برقراري ارتباط بهتر مي شود و از طريق طراحي وب سايت مي توانند خدمات و محصولات خود را به بازديدکننده ها و مشتريان عرضه کنند.


تعريفي براي طراحي قالب سايت گفته مي شود که منظور از آن همان گرافيک سايت که متشکل از طراحي حروف ، طراحي قالب گرافيکي سايت، تصويرسازي، عکاسي و چاپ است، هدف از طراحي گرافيک وب سايت ارائه اطلاعات يا آموزش به صورت ديداري و بصري در وب سايت است.


در طراحي وب سايت افزايش دادن ترافيک سايت، فاکتور اساسي و مهمي در موفقيت يک طراحي وب سايت به شمار مي آيد و اين موضوع زماني عملي مي شود که وب سايت شما به خوبي و زيبايي طراحي شده باشد.مراحل طراحي گرافيکي سايت


-طراحي لوگوي سايت


-طراحي مناسب گرافيکي شعارهاي تبليغاتي مورد نظر


-طراحي بنر تبليغات وب سايت


طراحي کلي رابط گرافيکي پروژه


ساختار بندي سايت از نظر طرح و رنگ


طراحي وب سايت حرفه اي اگر هم تراز و مرتب باشد ناخود آگاه چشمان مخاطبين و کاربران و خوانندگان مطالب سايت را به طرف محتواي وب سايت راهنمايي و هدايت مي کند.
اگر طراحي وب سايت گرافيکي درست و مناسب نداشته باشد عملا به نتيجه اي که مدنظرتان است نخواهيد رسيد .